برنامه منبع باز اینترنت اشیا

معرفی سرویس منبع باز ماکروسافت در حوزه اینترنت اشیا

 

در حال حاضر شرکت‌های فعال در حوزه IT به دنبال توسعه فناوری اینترنت اشیا هستند و هر یک تلاش دارد تا با ارائه ابزار یا خدمت جدید بتواند جایگاه خود را در این حوزه تثبیت کنید.

در این راستا شرکت مایکروسافت اخیراً سرویس IoT Plug and Play  را رونمایی کرد. سیستمی که می‌تواند  برای اینترنت اشیا مورد استفاد قرار گیرد. این سرویس جدید که یک زبان مدل‌سازی جدید متن‌باز محسوب می‌شود به سادگی قابل یکپارچه شدن با ادوات اینترنت اشیا بوده و می‌تواند توسط توسعه دهندگان فناوری اینترنت اشیا مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین این سرویس به سازمان‌ها اجازه می‌دهد به راحتی با دستگاه‌های اینترنت اشیا به فضای ابری متصل شوند.

دسترسی به فضای ابری یکی از بزرگترین چالش‌هایی است که سازمان‌ها با آن مواجه هستند و این سرویس می‌تواند پیاده‌سازی راهکارهای اینترنت اشیا را در مقیاس وسیع حل می‌کند. مایکروسافت اعلام کرده است که این سرویس را در حالت پیش نمایش در دسترس عموم قرار داده است.

شرکت ماکروسافت در سایت خود اعلام کرد توسعه‌دهندگان اکنون می‌توانند برای ایجاد راهکارهای اینترنت اشیا شروع به استفاده از Azure IoT Central و Azure IoT Hub کنند که به صورت یکپارچه با دستگاه‌های اینترنت اشیا که با IoT Plug and Play فعال شده‌اند، ادغام می‌شوند.

Azure IoT Central یک نرم‌افزار کاملا مدیریت شده اینترنت اشیا است که به عنوان یک سرویس ارائه دهنده خدمات به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا نظارت و مدیریت دستگاه‌ها و محصولات اینترنت اشیا را تسهیل کند. این سرویس به کاربر اجازه می‌دهد تا بتواند با تنظیمات ویژه‌ای، هزینه عملیاتی و سربار پروژه‌های اینترنت اشیا را کاهش دهد. توسعه دهندگان اینترنت اشیا می‌توانند  دستگاه‌های مورد نظر خود را از میان مجموعه بزرگی از دستگاه‌های IoT Plug and Play انتخاب کرده تا به سرعت راه‌کارهای خود را برای اینترنت اشیا ایجاد کنند.

سرویس IoT Plug and Play مایکروسافت اکوسیستمی بزرگی از دستگاه‌های گواهینامه‌دار ارائه می‌کند که می‌تواند با هرگونه راهکار اینترنت اشیا کار کند. Compal, Kyocera و STMicroelectronics اولین موج از دستگاه‌های اینترنت اشیا مبتنی بر زبان مدل سازی جدید مایکروسافت را منتشر کردند.

توسعه دهندگان اینترنت اشیا می‌توانند داشبوردهایی را برای کاربران ایجاد کنند تا با استفاده از آن داده‌های مورد نظر خود را ببینند.

سرویس IoT Plug and Play فعلا در شمال اروپا، مرکز ایالات متحده، و نواحی شرقی ژاپن در دسترس قرار دارد و در ماه‌های آینده در نواحی دیگر نیز در دسترس قرار خواهد گرفت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram