Little electric car

پلتفورمی برای مدیریت هوشمند انرژی در بستر اینترنت اشیا

 

گوگورو (Gogoro) صاحب یک فناوری پیشرو بوده که می‌تواند حمل و نقل درون شهری را هوشمند‌تر کند. این شرکت اعلام کرد که پلتفورم GoShare ابزار مناسبی برای به اشتراک‌گذاری داده‌های مربوط به انرژی درون شهری بوده و تنها با استفاده از یک پلتفورم می‌توان به پیاده‌سازی اکوسیستم شهر هوشمند کمک کرد.

هوراس لوک، بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت گوگورو می‌گوید: « شهرهای سراسر جهان تقاضای استفاده از فناوری به اشتراک‌گذاری داده‌های جابه‌جایی را دارند اما تعداد بسیاری کمی از این شهرها مدل کسب و کاری را برای استفاده از این نوع فناوری ایجاد کرده یا راه‌حلی را پیاده‌سازی کرده‌اند که نشان از اجرایی شده این برنامه داشته باشد. GoShare اولین پلتفورمی اشتراکی است که به صورت یکپارچه و قدرتمند می‌تواند برای تسهیل جابه‌جایی درون شهری به کار رود و بسیاری از چالش‌های عملیاتی را حل کند و یک بستر بهینه برای استفاده آسان ارائه دهد. این پلتفورم  به شهرها کمک می‌کند که هوشمندتر شوند.»

پلتفورم GoShare یک پارادایم برای به اشتراک‌گذاری تحرک درون شهری است. با دیدگاه تغییر نحوه کار کردن هوشمندانه‌تر و تمیزتر شهرها، گوگورو شبکه‌ای هوشمند ایجاد کرده که نسل جدیدی از سوخت‌گیری را برای کاربران فراهم می‌کند، سامانه سوخت‌گیری که هوشمندتر بوده و مقیاس‌پذیر است. این شبکه نحوه به اشتراک‌گذاری انرژی میان مردم را تغییر داده و هوشمند می‌کند. در این فناوری از هوش مصنوعی نیز استفاده شده است تا مدیریت یکپارچه فضای ابری را انجام داده و تجربه کاربری بهینه‌ای ارائه شود که در آن خدمات بی‌وقفه به کل وسایل حمل و نقل داده می‌شود.

این که کاربران GoShare تنها یکبار از این سامانه استفاده کنند یا در تعطیلات آخر هفته و یا یک بار در ماه از آن استفاده نمایند فرقی نمی‌کند، این برنامه نه تنها انتخاب‌های اقتصادی را در اختیار انها قرار می‌دهد بلکه کاربر را تشویق می‌کند دوباره از این فناوری استفاده کند.

این پلتفورم به کاربران اجازه معاوضه باتری را می‌دهد در نتیجه کسانی که از خودروها یا وسایل نقلیه برقی استفاده می‌کنند می‌توانند بدون توجه به ظرفیت باتری خود، به سوی مقصد حرکت کنند چرا که به اشتراک‌گذاری انرژی در این پلتفورم به آنها کمک می‌کند. احراز هویت و تشخیص کاربر به سادگی و از روی صورت فرد انجام می‌شود در نتیجه مشخصات گواهینامه و پلاک خودرو و همچنین شماره بانکی فرد به سادگی و در زمان کوتاه قابل شناسایی است. کاربر تنها با یک کلیک از نزدیک‌ترین جایی که امکان دریافت باتری وجود داشته باشد، مطلع می‌شود و متناسب با ظرفیت باقی‌مانده خود یکی از نزدیکترین نقاط دریافت باتری را انتخاب می‌کند.

این فناوری از ابتدای ماه اوت ۲۰۱۹ در یکی از شهرهای تایوان پیاده‌سازی شده است. تایوان به دنبال کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای است از این رو سیاست استفاده از انرژی پاک را در اولویت خود قرار داده است. هوشمندسازی در بخش انرژی یکی از راهکارهای کاهش آلودگی هوا و انتشار گازهای گلخانه‌ای است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram