لباس هوشمند

عرضه تی‌شرت هوشمند، گامی دیگر در حوزه اینترنت اشیا

رالف لورن (Ralph Lauren) که به ارائه فناوری‌های نوآورانه دیجیتال شهرت دارد اولین تی‌شرت هوشمند خود موسوم به POLO Tech را تولید کرده که در آن از فناوری بیومتریک استفاده شده‌است.

رالف لورن با ارائه این تی‌شرت، پیشگامی خود را در صنعت مد و فناوری‌ قابل پوشیدنی حفظ می‌کند و محصولی به بازار عرضه می‌کند که قواعد حاکم بر بازار را تغییر می‌دهد. این تی‌شرت هوشمند با استفاده از اطلاعات شخصی می‌تواند بیشینه نتایج را ارائه کند.

این تی‌شرت مسیر ارائه نسل جدیدی از پوشاک فعال و هوشمند را هموار می‌کند. این فناوری یک گام فراتر از پلت‌فورم‌های دیجیتال پوشاک رایج رفته است و اولین محصول تناسب اندام دیجیتالی است که می‌تواند به محصولات دیگر متصل شود. این تی‌شرت هوشمند نقطه تلاقی فناوری با عملکرد بالا و صنعت مد است.

دیوید لورن معاون اجرایی تبلیغات و بازاریابی شرکت لورن می‌گوید: «این تی‌شرت نگاه شما را به صنعت مد و لباس تغییر می‌دهد. این لباس به شما اطلاعاتی می‌دهد که شما می‌توانید از آن برای بهبود سبک زندگی استفاده کنید. این محصول پلی‌ است میان فناوری، تناسب اندام و مد که به شما کمک می‌کند تا سلامت و رفاه بالاتری را تجربه کنید.»

این تی‌شرت هوشمند دارای گیرنده‌های حسگری با برنامه‌های تناسب ‌اندام ترکیب و لباسی هوشمند ایجاد کرده است. الیاف حاوی نقره به‌طور مستقیم وارد پارچه می‌شود تا خوانش دقیق‌تری از داده‌های جمع‌آوری شده از ضربان قلب، حرکت، تنفس، تولید انرژی، سطح استرس و کالری مصرف شده انجام دهد.

این محصول با استفاده از ۵ رابط و یک شتاب‌سنج سه بعدی اقدام به جمع‌آوری اطلاعات و پردازش داده‌ها می‌کند و در نهایت، شدت حرکت را براساس نیروی جاذبه محاسبه می‌کند.

این تی‌شرکت یک پوست دوم دارد که در آن حسگرها قرار داشته و می‌تواند اطلاعات خوانده شده را به‌‌صورت مستقیم به آیفون، آیپد یا آیواچ منتقل کند. برنامه این تی‌شرت به سرعت نسبت به داده‌ها عکس‌العمل نشان می‌دهد.

این تی‌شرت هوشمند بیومتریک و روان‌سنجی منحصر به فردی را از تمرینات ورزشی انجام داده و در نتیجه می‌تواند بیش از ده هزار ترکیب ممکن از تمرینات ورزشی را بررسی کرده و به کاربر پیشنهاد انجام مفیدترین آنها را می‌دهد.

تست‌های میدانی روی این تی‌شرت انجام شده و نتایج مثبتی به‌دست آمده است. برای ساخت این تی‌شرت هوشمند همکاری با شرکت کانادایی او‌ام‌سیگتال نیز انجام شده‌است شرکتی که در حوزه علوم اعصاب و پزشکی ورزشی تخصص دارد.

این شرکت به‌عنوان پیشتاز در نوآوری دیجیتال، علاوه براین تی‌شرت، محصولات مختلفی نیز تولید کرده است.

 

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram