سرمایه‌گذاری استرالیا و آمریکا روی استفاده از اینترنت اشیا در پالایشگاه

دولت استرالیا اقدام به سرمایه‌گذاری در پروژه‌ای کرده که با مشارکت آمریکا روی رهیافت‌های بهبود کارایی در بخش تولید انرژی با کمک اینترنت اشیا کار می‌کند. این پروژه به دنبال بهبود فرآیندهای پالایشگاه‌ها و بهینه‌سازی تولید انرژی است.

صندوق آینده دولت استرالیا به‌عنوان سرمایه‌گذار اصلی در سرمایه‌گذاری ۳۰ میلیون دلاری برنامه Ever Active شرکت می‌کند، برنامه‌ای که در آن توسعه فناوری تولید انرژی برای استفاده در اینترنت اشیا دنبال می‌شود. دیگر سرمایه‌گذاران این پروژه، شرکت‌های بلوبیرکپیتال، ای‌بی‌بی تکنولوژی ونچرز بوده‌اند. با حضور سرمایه‌گذاران مختلف، جمع کل کمک مالی برای پروژه  Ever Activeبه ۶۳ میلیون دلار می‌رسد.

مسئولان این پروژه می‌گویند که قرار است که از این بودجه برای توسعه فرآیندها و محصولاتی استفاده می‌شود که نیاز روز افزون مشتریان را در بخش انرژی تامین کند.

محصولات Ever Active تنها دستگاه‌های تولید انرژی نیستند بلکه آنها تجهیزات کاملی هستند که اهداف خاصی از جمله ارتباط و پردازش را انجام می‌دهند که این کار روی داده‌های به‌دست آمده از فرآیندهای مربوط به تولید انرژی انجام می‌شود.

آنچه مسئولان این پروژه مدعی هستند این است که تمام شبکه‌ها، نرم‌افزارها و آنالیزهای ابری لازم را توسعه داده‌اند تا بتوانند بینش مورد نیاز را به مشتری منتقل کنند.

اولین محصول این شرکت در اواخر سال ۲۰۱۸ به بازار عرضه شد. این محصول برای رصد دائمی فرآیند به دام‌اندازی بخار در شبکه تولید انرژی طراحی شده بود که به صاحبان کسب و کار این حوزه اجازه می‌داد تا میزان هدر رفت انرژی را کاهش دهند و ایمنی را بالا ببرند. همچنین این نظارت دقیق باعث کاهش نیاز به تعمیر و نگهداری می‌شود.

بازار هدف این شرکت، صنعت انرژی است؛ جایی که تجزیه و تحلیل داده‌های تجهیزات و زیرساخت‌ها می‌تواند تاثیر عمیق و قابل اندازه‌گیری داشته باشد و در نهایت این اثرات موجب کاهش خرابی، کاهش هزینه‌های نگهداری، بهبود ایمنی، افزایش راندمان و تاثیر مثبت روی محیط‌زیست شود.

آخرین محصول این شرکت، استقرار فناوری است که می‌تواند لرزش را در تجهیزات چرخنده نظیر موتورها، فن‌ها و پمپ‌ها رصد کند. این شرکت فناوری توسعه داده که می‌تواند میزان شعله را رصد کند که این کار برای کاهش ارتفاع شعله و کاهش هزینه‌های ناشی از حوادث سوختی در پالایشگاه مناسب است.

 

منابع خبر :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + هفت =