کیت سیستم روشنایی LED با قابلیت اتصال به اینترنت اشیا

شرکت تگزاس اینسترومنتس کیت ویژه‌ای برای سیستم روشنایی LED ارائه کرده است که در آن امکان اتصال LEDها به هم وجود داشته و در نهایت این اطلاعات در یک فضای ابری جمع‌آوری می‌شوند. این سیستم روشنایی قابلیت کنترل از طریق تلفن هوشمند را داراست و می‌توان آن را به دیگر ادوات اینترنت اشیا متصل کرد.

تگزاس اینسترومنتس (Texas Instruments) اعلام کرد، این شرکت کیت توسعه‌ای موسوم به ZigBee Light Link™  را به بازار عرضه کرد. این کیت کنترل از راه‌ دور محصولات LED روشنایی را تسهیل می‌کند.

در این کیت از یک ابزار کنترل از راه ‌دور استفاده شده که با استفاده از تلفن هوشمند یا تبلت امکان کنترل فراهم می‌شود.

این سامانه از فضای ابری برای تحلیل اطلاعات استفاده می‌کند. کاربر با استفاده از این سیستم می‌تواند رنگ یا ویژگی‌های مختلف روشنایی را کنترل کند. با اتصال به فضای ابری، این کیت به سادگی می‌تواند ارتباط میان LED‌ها را فراهم کند. همچنین ادوات روشنایی مختلف می‌توانند با هم ترکیب شده و از طریق یک شبکه مجازی با هم در ارتباط باشند.

برای کاربران، یک سیستم روشنایی بی‌سیم متصل به ZigBee، رابط کاربری قوی و انعطاف‌پذیری برای کنترل خاموش و روشن‌ کردن نور ارائه می‌دهد. این فناوری امکان حمل سوئیچ‌ها و کنترلرها را به هر نقطه دلخواه در خانه می‌دهد. استفاده از این فناوری به کاربر اجازه می‌دهد تا سیستم روشنایی دلخواه خود را طراحی کند و در خانه و محل کار مورد استفاده قرار دهد به طوری که هر روشنایی به‌صورت منفرد برای یک میز یا فضای مشخص قابل تنظیم باشد. این سامانه‌ها با استفاده از تلفن‌های هوشمند و کامپیوتر قابل کنترل هستند.

این کیت دارای تمام اجزاء مورد نیاز طراحان برای طراحی سیستم نور است:

  • سه چراغ موسوم به Zlights که به‌عنوان چراغ‌های رنگی برنامه‌ریزی می‌شوند. این چراغ‌ها با استفاده از سیستم بی‌سیم کنترل می‌شوند؛
  • یک سامانه کنترل از راه دور که بدون سیم بوده و امکان کنترل سیستم را با استفاده از تلفن هوشمند فراهم می‌کند؛
  • یک برنامه نرم‌افزاری برای عیب‌یابی سیستم؛
  • یک نرم‌افزار برای پشتیبانی کل سیستم.

 

منابع خبر :

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − شانزده =