777

سرمایه‌گذاری روی ایده‌هایی برای مدیریت انرژی در بخش اینترنت اشیا

یکی از شرکت‌های پیشرو در مدیریت انرژی، قصد دارد تا با سرمایه‌گذاری روی شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها، رهیافت‌های تازه‌ای برای مدیریت انرژی در بخش اینترنت اشیا ارائه کند.

 

اشنایدر الکتریک (Schneider Electric) یکی از شرکت‌های پیشرو در حوزه مدیریت انرژی و اتوماسیون، خبر از همکاری مشترک با شرکت برینک (Brinc) داد.

پیش‌بینی می‌شود که تعداد ارتباط ایجاد شده در اینترنت اشیا تا سال ۲۰۲۳ به رقم ۳.۵ میلیارد برسد که این ادوات انرژی بالایی مصرف خواهند کرد به طوری که حدود ۵۴ درصد از انرژی تولید شده را احتمالا این ادوات مصرف کنند. اینترنت اشیا صنعتی در حال تحول در صنعت انرژی بوده و بهره‌وری عملیاتی بی سابقه‌ای را در کاربردهای صنعتی از جمله انعطاف‌پذیری انرژی ایجاد می‌کند که برای مصرف‌کنده انرژی و ارائه دهنده آن یک موهبت محسوب می‌شود.

این دو شرکت برنامه شتابدهنده صنعت الکترونیک و برق را در دستور کار دارند تا با استفاده از آن نسل جدیدی از فناوری برای مقابله با چالش‌هایش ایجاد ارتباط در انقلاب صنعتی چهارم را ارائه دهند. ادوات اینترنت اشیا و پلتفورم‌های آن برنامه‌ها و خدمات جدیدی را در ساختمان‌ها، زیرساخت‌ها و تولیدات ارائه می‌کند که موجب ارتباط میان سامانه‌های مختلف می‌شود. استفاده از این برنامه برای تمامی کارآفرینان آزاد است اما باید یک دوره اموزش یک ماهه در هنگ‌کنگ دیده شود و دو ماه نیز برنامه از راه دور کنترل می‌شود. کارآفرینان می‌توانند برای استفاده از این برنامه درخواست خود را ارائه کنند.

رودولف هلیوت، از مدیران بخش کسب و کار شرکت اشنایدر می‌گوید: « ما از این همکاری مشترک بسیار خرسند هستیم. قرار است در این برنامه روی پیدا کردن ایده‌ای برای اتوماسیون کردن صنعت و مدیریت مصرف برق کار کنیم. ما به شدت علاقه‌مندیم تا همگرایی میان فناوری اطلاعات و فناوری عملیاتی شکل گیرد.»

این همکاری مشترک بخشی از برنامه نوآوری شرکت اشنایدر است که با شرکت‌ها و استارت‌آپ‌ها همکاری و مشارکت می‌کند تا بتواند برای بخش انرژی نوآوری‌هایی را ارائه دهد. این شرکت تا کنون با چهل استارت‌آپ و پروژه انکوباتری مشارکت داشته است.

اشنایدر یک شرکت پیشرو در ایجاد تحول دیجیتال در مدیریت انرژی است که راهکارهایی برای استفاده در ساختمان‌ها و ادارات ارائه کرده است. این شرکت در بیش از ۱۰۰ کشور جهان رهبر پیشرو در مدیریت انرژی و اتوماسیون است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram