images

سامسونگ به دنبال پیاده‌سازی اینترنت اشیا در تجهیزات خود

شرکت سامسونگ همکاری مشترکی با شرکت اسپانیایی تلفونیکا آغاز کرده تا از فناوری و توانمندی این شرکت برای تحقق اینترنت اشیا در تجهیزات سامسونگ استفاده کند.

 

بخش تحقیق و توسعه شعبه اسپانیای شرکت سامسونگ همکاری مشترکی با شرک تلفونیکا (Telefónica) آغاز کرده تا روی توسعه و ارائه نوآوری در بخش اینترنت اشیا همکاری کنند. هر دو شرکت به دنبال بهره‌مندی از ادغام اکوسیستم Thinking Things  شرکت تلفونیکا با قابلیت‌های پیشرفته تجهیزات شرکت سامسونگ هستند و همچنین این دو شرکت به دنبال ایجاد شکل جدیدی از تعامل در حوزه اینترنت اشیا هستند.

در نتیجه این همکاری مشترک، شرکت سامسونگ و تلفونیکا در حال حاضر روی توسعه دو نمونه پروتوتایپ کار می‌کنند. اولین مورد، ماژولی است که با قابلیت‌ها و فناوری حسگری دستگاه‌های سامسونگ ترکیب شده و خدمات و محصولات جدید را شناسایی می‌کند. با این محصول می‌توان از توانمندی‌های فناوری Thinking Things  شرکت تلفونیکا و تجهیزات سامسونگ به صورت همزمان استفاده کرد. دومین مورد، یک ابزاری است که کاربرد قابلیت‌های اینترنت اشیا را در محیط‌های مختلف تسهیل می‌کند. هر دو شرکت در حال کار روی روش‌های جدید برای تقویت تعامل حسگرهای اینترنت اشیا در خانه و اتوماسیون‌های خانگی است. مثلا برای کنترل حضور یا تنظیم دما و رطوبت می‌توان از این فناوری استفاده کرد.

آلفردو آراگس، مدیر بخش تحقیق و توسعه شرکت سامسونگ می‌گوید: « این نوآوری به ما اجازه می‌دهد تا فرصت‌های بی‌شماری را ایجاد کنیم که در آنها از فناوری پیشرو شرکت سامسونگ استفاده شده است. در شرکت سامسونگ ما معتقدیم که ارزش واقعی فناوری اینترنت اشیا باعث می‌شود کاربر تجربه بهتری از کار با تجهیزات داشته باشد به همین دلیل ما از پلتفورم Thinking Things  شرکت تلفونیکا استفاده کردیم که محیطی عالی برای توسعه فناوری پیشرو و انقلابی در حوزه اینترنت اشیا است و به ما کمک می‌کند تا فرصت‌های تازه‌ای در زندگی روزمره ایجاد کنیم.»

فرانچسکو جاریگو  از مدیران بخش اینترنت اشیا شرکت تلفونیکا می‌گوید: «منطقه نوآوری مورد نظر شرکت تلفونیکا فراتر از حوزه‌های تجاری رایج است. ما قصد داریم تا فناوری خود را به تمام تجهیزات و دستگاه‌ها متصل کنیم و با این استفاده از تجهیزات ساده، تجربه توسعه برنامه‌های کاربردی را برای کاربر فراهم کنیم. همکاری با شرکت سامسونگ برای سرعت بخشیدن به رسیدن به بازار در بخش اینترنت اشیا اهمیت زیادی دارد و چنین کاری برای ما ضروری است.»

اینترنت صنعتی برای همگرایی سیستم‌های سنتی صنعتی از قابلیت‌های محاسباتی و اتصالی و همچنین حسگرهای ارزان قیمت استفاده می‌کند. این همگرایی امکان راه‌اندازی اقتصاد جهانی را فراهم کرده و انتظار می‌رود که طی ۱۵ سال آینده، ۱۵ میلیارد دلار درآمد اضافه ایجاد می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در print
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram